Forex Trading

TAURON Nowe Technologie wybuduje pierwszy magazyn energii na Podhalu Aktualności 2021-08-16T06:43Z UTC

Posted on 02.08.2023

tauron nowe technologie

Dzięki nowoczesnej technologii centrum osiągnie niezależność energetyczną. Zmiana nazwy spółki stanowi nowe otwarcie w relacjach z partnerami biznesowymi i klientami. Spółka przygotowała nową dedykowaną ofertę innowacyjnych produktów związanych z nowoczesnym oświetleniem Led, produktami smart city, e-mobility oraz związanych z efektywnością energetyczną. Oferuje również szeroką gamę kompleksowych usług elektroenergetycznych. TAURON Nowe Technologie odzwierciedla rozszerzony profil biznesowy spółki, nastawiony na innowacyjne produkty oraz usługi dla biznesu i JST. Wykorzystujemy bezzałogowe statki powietrzne do wykonywania precyzyjnych inspekcji technicznych i temperaturowych instalacji OZE oraz infrastruktury sieci niskiego i wysokiego napięcia.

tauron nowe technologie

Najnowsze ładowarki działające w ramach programu Operator znajdują się w Pyrzowicach, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. Inwestycje w infrastrukturę dla elektromobilności to jeden z elementów Zielonego Zwrotu TAURONA. Kogeneracja, Trend na złoto I kwartał 2021 r czyli jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej, z powodzeniem stosowana jest w nowoczesnych elektrociepłowniach. Bliźniacze urządzenie od początku roku funkcjonuje na terenie należącej do Grupy TAURON kopalni.

Samorządowcy dowiedzieli się o bezpiecznych przejściach dla pieszych TAURONA

Projekt ten ma kolosalne znaczenie w takich miejscach jak Zakopane, do którego ciągną turyści spragnieni kontaktu z naturą i miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Czyste powietrze i nieskażone ludzką działalnością środowisko są dla nich tak samo ważne, jak wygodny i czysty pokój czy smaczne, regionalne jedzenie – dodaje Artur Warzocha. W czasie szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych jest pokrywane ze zmagazynowanej energii bez powstawania tak zwanych pików poboru mocy szczytowej.

Proces odmetanowania górotworu jest skomplikowany, ale konieczny, bo zapobiega niekontrolowanemu przedostawaniu się gazu do wyrobisk kopalni w postaci wypływu czy wręcz wyrzutu metanu i skał. W wyniku odmetanowania, część gazu zostaje ujęta i przetransportowana na powierzchnię, gdzie wykorzystywana jest na własne potrzeby lub sprzedawana. TAURON Nowe Technologie przygotował projekt efektywnego wykorzystania tego gazu, a uruchomienie kogeneracyjnych jednostek wytwórczych to tylko początek zmian.

  1. Kopalnia w Brzeszczach posiada jedne z najbogatszych złóż metanu w kraju.
  2. Oferuje również szeroką gamę kompleksowych usług elektroenergetycznych.
  3. Szczegóły w polityce plików cookie, polityce prywatności oraz regulaminie świadczenia usług.
  4. Kogeneracja, czyli jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej, z powodzeniem stosowana jest w nowoczesnych elektrociepłowniach.
  5. Klasyczne instalacje kogeneracyjne zasilane są głównie węglem, biomasą lub gazem ziemnym.

– Chcemy sprawniej wykorzystać gaz z procesu odmetanowania pokładów węgla w wysokosprawnej kogeneracji gazowej, czyli produkcji prądu i ciepła. Zagospodarowanie większej ilości gazu będzie generowało dobry efekt ekonomiczny i korzyści dla środowiska naturalnego – podkreśla prezes TAURON Wydobycie. Ich liczba zwiększyła się o sztuk, to 134-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Eksperci rynku e-mobility liczą, że rządowy program dopłat do zakupu elektryków spowoduje dynamiczny wzrost liczby aut elektrycznych na polskich drogach. Podobne ułatwienia już jesienią mają dotyczyć podmiotów zainteresowanych budową stacji ładowania. TAURON uruchomił setną stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Część wyprodukowanej w tym miejscu energii będzie trafiać do akumulatora o pojemności 40 kWh z opcją rozbudowy do 140 kWh. Producent urządzenia gwarantuje jego prawidłową pracę przez co najmniej 22 lata.– To inwestycja, która ma dać pewien impuls dla inwestorów zainteresowanych produkcją zielonej energii. Wskazuje pewną konieczność – chcesz efektywnie korzystać z tańszej, ekologicznej energii, zaopatrz się w urządzenie do jej gromadzenia.

– Nasza spółka koncentruje się na opracowaniu i wprowadzaniu w życie projektów innowacyjnych i proekologicznych – mówi Artur Warzocha, prezes zarządu TAURON Nowe Technologie. – Uruchomienie instalacji kogeneracyjnej w kopalni w Brzeszczach jest elementem szerszego projektu. Naszą ambicją jest przechwycenie możliwe największej ilości metanu, tak by nie przedostawał się on w sposób niekontrolowany do atmosfery. Dzięki temu będziemy mieli możliwość pozyskiwania taniej energii, a przy okazji zadbamy o klimat – wyjaśnia. – W TAURONIE pracują eksperci posiadający najlepszą wiedzę i doświadczenie na rynku, dlatego możemy sprawnie i szybko dostarczać na rynek nowoczesne rozwiązania technologiczne – mówi Patryk Demski, wiceprezes ds.

TAURON zmodernizował układ zasilania w Spodku

Ten rytm zużycia energii nie zawsze pokrywa się jednak z profilem czasowym produkcji ze źródeł odnawialnych. Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka w Zakopanem pozyska dzięki umowie nowoczesną instalację PV wraz z systemem magazynowania energii. Instalacja powstająca w Księżówce zostanie posadowiona na dachu carportu, który stanowi integralną część projektu.

W ciągu roku obie instalacje przetworzą około 20 mln m3 czystego metanu. Jedną z ładowarek zainstalowano na terenie hotelu DaSilva w Pyrzowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Katowice. Nowe stacje znajdują się także przy hotelu Stok w Wiśle oraz hotelu Mercure w Cieszynie. To dwustanowiskowe urządzenia typu AC ze złączem Type 2, ładujące pojazd z maksymalną mocą 22 kW. Niemal połowa absorbowanego tu metanu pozyskiwana jest w procesie odmetanowania i trafia do instalacji produkującej prąd i ciepło. Reszta wyprowadzana jest natomiast wraz z powietrzem wentylacyjnym.

Nowe usługi TAURON dla sektora mieszkaniowego

Klasyczne instalacje kogeneracyjne zasilane są głównie węglem, biomasą lub gazem ziemnym. Zmiana nazwy spółki jest konsekwencją przede wszystkim połączenia, na przełomie roku, TAURON Dystrybucja Serwis oraz Magenta Grupa TAURON. W jego wyniku zakres prowadzonego biznesu został rozszerzony o nowe technologie, https://www.wallstreetacademy.net/demokraci-musimy-sie-dostosowac-i-szybko-aby-miec-strzal-w-gruzji/ projekty i usługi. Nazwa została dostosowana do portfolio spółki oraz wymagań współczesnego rynku. TAURON sukcesywnie powiększa swoją sieć ładowarek samochodów elektrycznych. W systemie znajduje się już 100 urządzeń budowanych od 2018 roku na terenie obsługiwanym przez energetyczny koncern.

Instalacja kogeneracyjna poprawi ponadto bezpieczeństwo zasilania ZG Brzeszcze na wypadek wystąpienia awarii sieciowych. Możliwe jest również ograniczenie mocy zamówionej na jednym z przyłączy, co przełoży się na wymierne oszczędności. TAURON wybuduje magazyn energii i instalację fotowoltaiczną w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem.

Moskorzew zainteresowany elektromobilnością

Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług, w celach analitycznych oraz statystycznych. Szczegóły w polityce plików cookie, polityce prywatności oraz regulaminie świadczenia usług. – Zastosowanie przemysłowego magazynu energii ma służyć optymalizacji zużycia energii z ogniw fotowoltaicznych zainstalowanych na terenie zakopiańskiego ośrodka. W większości obiektów przemysłowych zużycie energii elektrycznej podlega rytmowi dziennemu związanemu ze specyfiką działalności.

Specjaliści TAURONA pracują już jednak nad montażem prototypowego urządzenia, które pozwoli na wyłapanie cząsteczek metanu w instalacji wentylacyjnej. Kopalnia w Brzeszczach posiada jedne z najbogatszych złóż metanu w kraju. By móc bezpieczne eksploatować pokłady węgla, należy prowadzić odmetanowanie w celu ujęcia jak największej ilości niebezpiecznego gazu.

– Instalacje kogeneracyjne zasilane metanem z ZG Brzeszcze pozwalają na wypracowanie konkretnego zysku. Co jest nawet bardziej istotne, takie rozwiązania pomagają chronić środowisko. Zrealizowana właśnie koncepcja zagospodarowania energii chemicznej zawartej w gazie pozyskiwanym w procesie odmetanowania pokładów węgla to tylko jeden z elementów naszej działalności – dodaje. – Nasza kopalnia w Brzeszczach, jako pierwsza w kraju, uzyskała status kopalni bezodpadowej. Uruchomione silniki metanowe wzmocnią jej efektywność przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa pracy załogi – mówi Jacek Pytel, prezes zarządu TAURON Wydobycie.

Zastosowanie przemysłowych magazynów energii zabezpiecza też użytkownika przed negatywnym wpływem innych instalacji fotowoltaicznych na sieć energetyczną. Dzięki podaniu lokalizacji zobaczysz treści właściwe dla Twojego regionu. Na obsługiwanym przez siebie obszarze TAURON oferuje użytkownikom aut elektrycznych i hybryd plug-in 183 punkty ładowania prądem AC (wolnych) i 38 stanowisk do ładowania szybkiego (DC). W tym roku użytkownicy aut elektrycznych pobrali ze stacji ładowania ze znakiem TAURONA ok. 40 tys. – Parkingi centrów handlowych, okolice urzędów miejskich, miejsca rozrywki czy hotele – to te lokalizacje, w których chcemy zagęścić siatkę obsługiwanych przez nas urządzeń. – To pozwoli przyciągnąć tym miejscowościom turystów, dla których posiadanie pojazdu elektrycznego wpisuje się w coraz popularniejszą filozofię życia, polegającą na redukowaniu śladu węglowego – dodaje.